şişli kürtaj
şişli kürtaj

İstanbul Şişli Kürtaj

Her ne kadar istenmeyen bir gebelikle karşılaşmak istemesek de ve bunun için kendimize en uygun korunma yöntemini seçmiş ve uyguluyor olsak da bazen bu tip bir durumla karşı karşıya kalıyoruz. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığımızda duygusal ya da maddi imkânlarımızı değerlendirip gebeliği sonlandırmak için doğru kadın doğum uzmanı arayışına giriyoruz. İstanbul Şişli kürtaj bölgede yaşayan ya da yaşamayan ancak burada kürtaj olmayı tercih eden kadınların arama yaptığı bir yer.

Her nerede yaşıyor olursanız olun özellikle ilk gebeliğinizse bazı soru işaretleri aklınızı karıştırıyor olabilir. Bundan fiziksel olarak korku duyuyor olabilirsiniz. Bu nedenle İstanbul Şişli kürtaj işleminin nasıl gerçekleştiği hakkında bilgi edinmek istiyor olabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken şey kendiniz için uygun yerde güvenilir bir kadın doğum doktorundan randevu almanız. Bu randevu oluştururken neler yapmanız gerektiği ile ilgili hekiminiz size yardımcı olacaktır ancak biz de genel hatları ile anlatalım.

İstanbul Şişli kürtaj operasyonun gitmeden önce yanınızda kimliğinizi ve yasal olarak onay almanız gerekiyorsa bununla ilgili belgeleri almalısınız. Eğer evliyseniz eşinizin rızasının olduğuna dair bir belge ve eğer 18 yaşından küçükseniz ebeveynlerinizin yanında bulunması zorunluluğu var.. Yasal sınır aşılmadığı sürece bekar bir kadın yalnızca kimliği ile gidebilir.

Operasyona girmeden yaklaşık 8 saat önce hiçbir şey yememiş ve içmemiş olmanız gerekiyor. Aslında bu acil olmayan bütün sağlık operasyonları için geçerli. En az 6 saat önce yeme içme kesilmeli önerilen süre çoğunlukla 8 saat oluyor.

Eğer sizin kan grubunuz negatif, partnerinizin de pozitif ise gebeliğinizde kan uyuşmazlığı olabilir. Bu nedenle işlem sonrasında kan uyuşmazlığı iğnesi vurulmalı ve daha sonra gerçekleşecek gebelikler riske edilmemelidir. Bu yüzden hekiminizi kan grubunuz konusunda bilgilendirmelisiniz.

Kürtaj işlemi ortalama 15 dakika kadar sürmektedir. Hem genel hem de lokal anestezi olarak gerçekleşebilir. Anestezi seçimi tamamen hastaya kalmıştır. Operasyon gerçekleştikten sonra birkaç saat içinde taburcu edilirsiniz. İki hafta sonrası için muayene gitmeli ve bir sorun olmadığına emin olmalısınız. Konu ile ilgili mutlaka hekiminizin önerilerine dikkat edin.