istanbul kürtaj
istanbul kürtaj

İstanbul Kürtaj Yapan Doktorlar

Pek çok kadın doğurganlık döneminde eğer bir cinsel hayatı varsa gebelikle karşılaşabilir. İstanbul kürtaj doktorları istenmeyen gebelikle ilgili hastaya yardımcı olacaktır. Bu tip durumlar bazen kadınların iradesi dışında gerçekleşebilir. Pek çok korunma yöntemi olmasına rağmen hiçbirinin yüzde yüz koruma sağlanmadığı bilinen bir gerçektir. Her ne kadar korunmanıza karşın hamile kalmanız ihtimali düşük de olsa her zaman vardır. Bu tip durumlarla karşılaşan kadınların İstanbul kürtaj yapan doktorlar araması ise oldukça sık karşılaşılan bir durumdur.

Bazı durumlarda inançlar ve kültürler dolayısıyla kürtajın yasak olduğu bilinir. Hatta bu durumun yasa dışı olduğunu zanneden pek çok kişi olsa da, kürtaj yasal olan ve elbette ki yasal sınırları olan bir operasyondur. Gebeliğin 10. haftasına kadar kürtaj olmak yasalar çerçevesinde mümkündür. Bu nedenle İstanbul kürtaj yapan doktorlar sayıca hiç de az değildir.

İstenmeyen bir gebelikle karşı karşıya kaldığınızda size yasal çerçevede bilgi verecek ve bu operasyonu başarılı şekilde gerçekleştirecek pek çok kadın doğum uzmanı vardır. Ve pek çok hekim bu tip durumlarla hemen hemen her gün karşılaşır. Bu durum bazı günler birden fazla kez de karşılarına çıkar. Zaten oldukça kolay olan ve oldukça kısa süren gebelik sonlandırma işlemi İstanbul kürtaj yapan doktorlar tarafından da profesyonelce gerçekleştirirlir.

Eğer gebeliğiniz 10 haftayı geçmemişse, bekârsanız ve 18 yaşını doldurmuşsanız, bu işlem için yalnızca sizin rızanız yeterli olacaktır. Diğer durumlarda süreç biraz daha farklı işlemektedir. Eğer evliliğiniz varsa eşinizin onayını almanız yasal bir zorunluluktur. Bunun için eşinizin rıza formu ve kimlik fotokopisi yeterli olacaktır. Diğer yandan eğer 18 yaşını geçmemişseniz anne ve babanızın onayı resmi olarak alınmak zorundadır. Bu yalnızca gebelik sonlandırma işlemi için değil, bütün resmi işlemler için yasal bir zorunluluktur.

En çok korkulan konu gizlilik ihlali olmasına karşın bu aslında yasal olarak büyük bir suçtur. Sağlık kuruluşlarında verilen bütün hizmetler hasta mahremiyetine ehemmiyet verir. Bu nedenle eğer ki toplumsal yargılamalardan korkuyorsanız gebelik sonlandırma işleminin oldukça yasal olduğu ve bunun hekiminiz ile sizin aranızda kalacağını kesinlikle aklınızdan çıkarmamalısınız.