istanbul kürtaj
istanbul kürtaj

İstanbul Kürtaj Fiyatları

İstanbul Kürtaj fiyatları için her yıl değiştiğini söylemek mümkün. İstanbul kürtaj fiyatları aynı zamanda bölgeden bölgeye de değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla konuyla ilgili araştırma yaparken fiyatların bölgeden bölgeye değişiklik gösterebileceğini de hesaba katmalısınız.

Her iş yerinde olduğu gibi sağlık hizmeti sunan kadın sağlığı ve hastalığı klinikleri gibi yerlerin de masrafları bulunmaktadır. Bu açıdan fiyatların değişken oluşunu normal karşılayabiliriz. Her iş yerinde olduğu gibi bir kadın hastalıkları ve doğum klinikleri ya da muayenehanelerinin de ilk masraf kalemi konut gideridir. Dolayısıyla İstanbul kürtaj fiyatları da kira ücretlerinin ucuz olduğu bölgelerde biraz da düşük olabilecekken yüksek kira gideri olan bölgelerde daha yüksek seyredebilir.

Diğer yandan İstanbul kürtaj fiyatları değişikliği operasyon sırasında kullanılan araçların ve ilaçların fiyatları ile paralel olarak artamaktadır. Şu koşullarda düşünüldüğünde gider sürekli artış gösterdiği için bu fiyatların da stabil kalmasını beklemek pek makul değil. Dolayısıyla fiyaların yalnızca yıl yıl değiştiğini söylemek doğru olmayacaktır. Genel olarak yurt dışından gelen malzemeler kullanıldığını göz ardı etmemeliyiz. Bu yüzden kürtaj ücretlerindeki artışın dolar kurundaki artışla birlikte sürekli yükseliş halinde olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İstanbul kürtaj fiyatlarındaki bir diğer fark ise genel anestezi ile lokal anestezi arasındaki farkla ilişkili olacaktır. Gebelik sonlandırma işlemi için bir hekime ya da kliniğe başvuran çoğu kadın genel anestezi tercih etmektedir. Bu tercih genellikle duygusal alınmakla birlikte hekimler de hasta hassasiyetini ve psikolojisini göz önüne alarak genel anestezi ile operasyonun daha sağlıklı olabileceğini söylemektedir. Genel anestezide bir anestezi uzmanı bulundurmak zorunludur. Elbette kullanılan ilaçlar ve miktarlar da farklılık göstermektedir. Bu nedenle gebelik sonlandırma operasyonunda genel anestezi tercih edilmesi durumu kürtaj sırasında harcanan maliyeti dolayısıyla da hastanın ödeyeceği miktarı arttırmaktadır. Ancak lokal anestezi ile kürtaj işlemi ile arasında çok büyük farklar yoktur. Bu nedenle sadece fiyat farkı dolayısıyla lokal anesteziyi seçmeniz tavsiye edilmez. Lokal anestezide de genel anestezide olduğu gibi kişi acı ya da ağrı hissetmez. Yine de bilinci açık olduğu için durumun farkındadır. Bu yüzden hassasiyet de göz önünde bulundurulmalıdır.