kadıköy kürtaj
kadıköy kürtaj

İstanbul Kadıköy Kürtaj

Kadıköy kürtaj klinikleri genelde Anadolu yakasında oturanlar tarafından tercih edilmektedir. İstenmeyen gebelikler için her ne kadar önceden önlem alsak da aslında hiçbir önlemin yüzde yüz koruma sağlamadığını bilmemiz gerekiyor. Bu nedenle ilişkiden sonra her zaman gebelik ihtimalinin az da olsa olabileceğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle istenmeyen gebelik gerçekleşebiliyor ve tek çare olarak kürtaj işlemi kalıyor. İstanbul Kadıköy kürtaj bölgede yaşayan kişilerin ya da yakın çevrede oturan kişilerin tercihi olabiliyor.

İstanbul Kadıköy kürtaj işlemi için en önemli öncelik gebeliğin yasal olarak sonlanmasının mümkün olması. Gebelikte yasal sınır 10 hafta olduğu müddetçe kürtaj işlemi oldukçça kolay bir şekilde gerçekleşiyor. Ancak yasal olarak bir kriter daha var. 18 yaşını geçmemiş kişilerin ebevyleri bu işlem için onay vermek zorunda. Reşit olmayan bir gebelikte kişinin kendi onayı yetmiyor.

Kişinin kendi onayının yetmediği bir başka durum ise evlilik oluyor. Resmi evlilikte gerçekleşen hamileliklerde kürtaj için karar kılındıysa eğer eşin onayının olması zorunlu. Aksi bir durumda operasyon gerçekleşmeyecektir. Eğer ki bekar ve reşit bir bireyseniz ve gebelik 10. haftasını doldurmamışsa İstanbul Kadıköy kürtaj işlemi için yalnızca sizin onayınız yeterli oluyor.

Bunun dışında dikkat edilmesi gereken bir kaç kriter var. Bu işlemden önce hem kendinizin hem de partnerinizin kan grubunu hekiminize bildirmeniz gerekiyor. Bunun nedeni gebelikte kan uyuşmazlığı olmasına karşın işlem sonrası vurulması gereken kan uyuşmazlığı iğnesidir. Bu iğne daha sonraki gebelikleri tehlikeye atmamak adına oldukça önemlidir. İlk gebelikte kan uyuşmazlığı var ise daha sonra yaşanacak gebelikler sıkıntılı geçebiliyor. Eğer bu gebeliğinizde kan uyuşmazlığı var ve kürtaj işlemi sonrası önlem alınmadıysa, daha sonraki gerçekleşen gebeliklerde kan uyuşmazlığı olması durumda düşüklerin yaşanması söz konusu olabiliyor. Bunun önüne geçmenin yolu ise operasyonlardan sonra vurulacak olan kan uyuşmazlığı iğnesi.

İstanbul Kadıköy kürtaj işlemi için önceden randevu almalısınız. Ve kadın doğum doktorunuzun size verdiği talimatları yerine getirmelisiniz. İşlem her ne kadar kolay ve kısa sürüyor olsa da en risksiz biçimde gerçekleşmesi için başka operasyonlarda olduğu gibi önceden altı sekiz saat arasında bir şey yiyip içmemeniz gerekiyor.