beşiktaş kürtaj
beşiktaş kürtaj

İstanbul Beşiktaş Kürtaj

İstanbul Beşiktaş kürtaj işlemi için araştırma yapan hastalar genellikle bu bölgede yaşayanlar değil çevre ilçelerde yaşayanlar oluyor. Beşiktaş kürtaj kliniklerinin başarısından ötürü diğer çevre illerden de çokça hasta geliyor.  Aslında bunun temele sebebi sosyal baskı. Bu baskının sonucunda istenmeyen gebelik yaşayan kadınlar, gebeliği sonlandırmak için yakın çevrelerinden uzakta olan özel muayeneleri tercih ediyorlar.

Yasal olarak hiçbir sıkıntı olmasa dahi pek çok kadın bunun kendisi için doğuracağı toplumsal sonuçlardan oldukça korkuyor. Özellikle bekar kadınların bu nedenle bu operasyon için yaşadıkları çevreden uzağı tercih etmesi bu nedenle çok doğal. Oysaki her hastalık ve operasyonda olduğu gibi İstanbul Beşiktaş kürtaj işlemlerinde de hasta mahremiyeti hem yasal hem de etik açıdan oldukça önemlidir.

Gebelik sonlandırma işlemi için yasal sorun olduğunu da unutmamak gerekiyor. Öncelikle kürtaj yaptırmak için gebelik zamanını kaçırmamanız gerekiyor. Gebeliğin 10. haftasından sonra kürtaj işleminin yasal olarak gerçekleşmesi mümkün değil. Bu nedenle ilişki sonrası adet kanamalarınızın zamanını her zaman kontrol etmeniz gerekiyor. Bir diğer yasal gereklilik ise reşit olmanız. Eğer li 18 yaşını doldurmadan istenmeyen bir gebelik yaşıyorsanız anne ve babanızın onayı olmadan bu gebeliği sonlandırmanız mümkün olmayacak. Bunun haricinde eğer bekarsanız tek başınıza yalnızca kendi rızanızla bu operasyona girmenizin önünde hiçbir yasal engel yok. Ancak evli olmanız durumda eşinizin onayını yazılı olarak almanız gerekiyor.

İstanbul Beşiktaş kürtaj işlemi oldukça kısa süren bir işlemdir. Genellikle genel anestezi ile gerçekleştirilir. Bu da çoğu zaman hastanın kendi seçimidir. Eğer hasta lokal anestezi ile operasyonu isterse işlem bu şekilde gerçekleşir. Özellikle duygusal açıdan etkilenmekten korkan gebeler lokal anesteziyi pek tercih etmezler. Ancak her iki şekilde de gebeliği sonlandırma işlemi kısa sürmektedir. Yalnızca genel anestezide hastanın kendine gelme süresi biraz daha uzun olacaktır. Bu süre de bir iki saat kadardır. Operasyonun ardından hastalar yatırılmazlar ve hemen ayağa kalkabilirler. Kadın doğum uzmanı olan hekiminiz size daha sonrasında dikkat etmeniz gerekenler hakkında bilgilendirir ve bir iki hafta sonra muayene için çağırır.